Różnica między randkami a zalotami

Jaka jest różnica między randkami a zalotami? Zaloty polegają na badaniu osoby i rozważaniu, czy związek jest odpowiedni dla was obojga. Randki są uważane za dopuszczalne, podczas gdy obie osoby są „na rynku” partnera i wskazuje cechy, których szukasz w długotrwałym związku. Randki kończą się, gdy związek się kończy. Oto kilka rzeczy do rozważenia podczas randek. Jeśli myślisz o umawianiu się z kimś, zastanów się, czy interesuje Cię chemia i cechy, które chcesz w związku.

Pięć etapów zalotów
Pierwsze miesiące związku to faza zalotów. W tym czasie obie osoby nieustannie komunikują się, czasami za pośrednictwem serwisów randkowych, sieci społecznościowych lub WhatsApp. Możesz także prowadzić długie rozmowy telefoniczne lub rozmowy wideo. Możesz chodzić na wiele randek, a nawet możesz zdecydować, czy przenieść sprawy na wyższy poziom. Możecie też tworzyć dla siebie pseudonimy. Chociaż pierwsze miesiące zalotów mogą być najbardziej zabawne, powinieneś uważać na sygnały ostrzegawcze, że związek wkrótce się skończy.

W miarę dojrzewania związku para uczy się, jak współpracować, stać na własnych nogach i pielęgnować drugą osobę. Rzadziej angażują się w rywalizację lub niechęć i wiedzą, jak na zmianę robić coś przeciwnego. Mogą się razem śmiać i głęboko cieszyć się sobą. Etap scalania oznacza początek fazy małżeństwa. Ty i twój partner musicie nauczyć się równoważyć swoje potrzeby. To może być trudne, ale możesz to zrobić.

Związek a randkowanie
Relacje bardzo różnią się od randek. Podczas randek ludzie spotykają się i ustalają swoje życie towarzyskie. Nie są tak blisko, jak będą w związku, ale nadal mają połączenie z innymi. Randki są zabawne i mogą również wiązać się z seksem. Jednak związek jest poważniejszy i ma wiele zalet. Na przykład ludzie, którzy są w związku, chętniej zwierzają się innym. https://rent-gigolo.com

W związku obie strony mają wzajemne zaangażowanie i wzajemny szacunek. Na tym etapie pary nie używają terminów takich jak dziewczyna czy chłopak, a nawet nie odnoszą się do siebie jako do przyjaciół. Nie mają też jasnej definicji tego, czym jest związek, a czego nie powinni szukać u partnera. Obie strony mogą chcieć iść naprzód w swoim związku, ale istnieją pewne różnice między tymi dwiema fazami.

Zaloty a kultura randkowania
Różnica między zalotami a randkami jest wyraźna, a debata ta może być dyskutowana w nieskończoność. Zaloty to okres przed rozpoczęciem romantycznego związku, w którym para poznaje się nawzajem, wymienia prezenty i okazuje niewielką lub żadną intymność. Podczas gdy historycznie proces ten był wykonywany przez mężczyzn ścigających kobiety, obecnie każdy może zabiegać o każdą dziewczynę lub chłopca. Chociaż nie jest to tak łatwe, jak kiedyś, sprzyja długotrwałym relacjom i wolniejszemu tempu niż kultura randkowa.

Natomiast randki to kultura oparta na samolubnych zachowaniach i wysokiej presji społecznej, podczas gdy zaloty to święty i duchowy proces zakorzeniony w wartościach chrześcijańskich. W zalotach celem jest małżeństwo, podczas randek celem jest związek. Należy jednak pamiętać, że w grę wchodzą siły zewnętrzne. Podczas gdy randki są zabawnym i ekscytującym doświadczeniem, zaloty wiążą się z określonymi zasadami i granicami. https://rent-gigolo.ch

Zaloty a randki oparte na chemii
Jeśli od jakiegoś czasu byłeś singlem, prawdopodobnie słyszałeś o różnicy między randkami opartymi na chemii a zalotami. Zaloty to celowy i powolny proces, w którym poznajesz kogoś lepiej i budujesz intymność przed przejściem do poważniejszego związku. Jest to podobne do tego, jak spotykasz kogoś przez przyjaciół, a potem zaczynasz nazywać go „chłopakiem” lub „dziewczyną”. Różnica między nimi polega na rodzaju przyciągania, jakie odczuwa każda osoba. Różnica polega na tym, że dzięki zalotom pozwalasz drugiej osobie zobaczyć, kim naprawdę jesteś. Proces ten może prowadzić do głębokiej, satysfakcjonującej relacji bez emocjonalnego zamieszania.

Jeśli zastanawiasz się nad nawiązaniem poważnego związku, najlepszym rozwiązaniem są zaloty. Randki mogą być świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi, ale unikniesz również pokus. Ponieważ randkowanie wiąże się z ryzykiem oszukania i porzucenia uczuć, zaloty mogą pomóc ci uniknąć tych pułapek. A ponieważ opiera się na chemii, zaloty są świetną opcją dla par, które nie są pewne następnego kroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *